Szeptember:
Iskolánk két napon keresztül gyűjtötte a papír-, ill. elektronikai hulladékot. Felhívásunkra összesen 11t hulladék került begyűjtésre, melyből a befolyt összeg az osztályok pénztárcáját gazdagította.
Világ legnagyobb tanórájának online közvetítésén vettünk részt az Ökoszakkörös tanulókkal.
Október:
Intézményünk második éve vesz részt az állatvédelmi témahét projektjeiben.
Ennek keretében az Állatok Világnapján megrendeztük a már hagyománynak számító nagy érdeklődést övező Kisállat kiállítást, melyen közel 100 kiskedvenc érkezett gazdájával iskolánkba. Egy pedagógusokból és diákokból álló zsűri díjazta 8 kategóriában a kiskedvenceket.
A program alkalmával folyamatosan gyűjtöttük az ózdi állatmenhelyek számára az állateledeleket, kisállat játékokat, plédeket.
Az első évfolyamos osztályok a környezetet építő őshonos emlékfákat ültettek iskolaudvarunkban, ezzel is emléket hagyva a jövő nemzedéke számára és ápolva ezt a szép hagyományt.
November:
Lehetőségünk nyílt két felső tagozatos osztállyal részt venni a Zöld Völgy egy szakembere által tartott előadáson a Hulladékgazdálkodás témakörében. Az előadás bemutatta a hulladákgazdálkodás folyamatait, az üzemet, ahol a hulladékkezelés folyik és a térségi hulladékkezelés menetét. A gyerekek számára rendkívül érdekes, sok hasznos információt adó foglalkozás volt, ahol nagyon ügyesen szerepeltek az előadás interaktív részén is.
Iskolában az erdő
Sikeres pályázat keretében iskolánkba látogatott az erdő. Az Országos Erdészeti Egyesület jóvoltából szilvásváradi főerdész érkezett intézményünkbe. Az erdőpedagógus interaktív foglalkozások keretében ismertette meg a hatodik-hetedik évfolyamos gyerekekkel az erdei ökoszisztémát.
December
Ökokarácsony
Iskolánk ökoszakkörös tanulóival ökokarácsonyt tartottunk. Egymás nevét kihúzva megajándékoztuk egymást. A közös programot az iskola udvarán található ökokarácsonyfa feldíszítésével folytattuk.
Március 10. Beporzók Világnapja
Ezen a napon igyekeztünk bemutatni a gyerekeknek a beporzók jelentőségét, munkájuk fontosságát.
Lehetőség volt akác- és napraforgó mézet kóstolni a tanulóknak a tízórai szünetben.
Délután méhészkedtünk kicsit. Szakavatott méhész tartott előadást a méhek munkájáról, a méz készítés lépéseiről. Megmutatta az ehhez szükséges eszközöket, amiket a gyerekek közelről is megtekinthettek.