EFOP-3.2.3-17-2017-00061

A projekt címe: „A köznevelés digitális műhelye”
A projekt azonosító száma: Széchenyi 2020 – EFOP 3.2.3-17-2017-00061
A projektben résztvevő intézmények:
Bolyky Tamás Általános Iskola
Ózdi József Attila Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium
Újváros Téri Általános Iskola
Vasvár Úti Általános Iskola

Elnyert támogatási összeg (bruttó): 110 millió Ft
A támogatás mértéke: 100%

A projekt megkezdésének dátuma: 2018. 01. 01.
A projekt befejezésének tervezett dátuma: 2021. 06. 30.

Kedvezményezett neveKazincbarcikai Tankerületi Központ
Projekt azonosító számaEFOP 3.2.3-17-2017-00061
A projektben résztvevő intézményekBolyky Tamás Általános Iskola
Ózdi József Attila Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium
Újváros Téri Általános Iskola
Vasvár Úti Általános Iskola
Projekt címeA köznevelés digitális műhelye
Elnyert támogatási összeg (bruttó)110.000.000 Ft
A szerződött támogatás mértéke (%)100%
A projekt tartalmának bemutatásaA projekt olyan, digitális pedagógiai módszertani csomagokra épülő pilot programot valósít meg, amely a bevont 4 köznevelési intézményben dolgozó pedagógusok digitális felkészültségét, módszertani kultúráját növeli, a mindennapi pedagógiai munkájuk során az IKT-használatukat erősíti. Mindezt a digitális és egyéb kulcskompetenciák hatékonyabb fejlesztése érdekében. Továbbá cél, hogy fejlődjön tanulóink matematikai, szövegértési, digitális és természettudományos,
problémamegoldó és kreatív kompetenciái, valamint a pedagógusok IKT tudása, módszertani kultúrája, motivációja; IKT-eszközök használatának
beépülése a tanítás-tanulás és az értékelés folyamatába..
A projekt megkezdésének dátuma2018.01.01.
A projekt befejezésének tervezett dátuma2021.06.30.

A Bolyky Tamás Általános Iskola az EFOP-3.2.3-17-2017-00061 számú,
A köznevelés digitális műhelye c. projekt keretében digitális pedagógiai módszertani csomagokkal és eszközökkel gazdagodott.

A projekt tartalmának bemutatása:

Intézményünkben a digitális fejlődés nyújtotta interaktív és motiváló hatású lehetőségek kiaknázása érdekében fokozatosan kiterjesztjük az IKT-alapú oktatást és a digitális pedagógiai módszertanok alkalmazását.

Sok játékos tevékenységet iktatunk be a tanítás-tanulás folyamatába, különösen a digitális módszertani csomagok eszközeinek alkalmazásával.

A digitális módszertannal támogatott órák differenciáló, felzárkóztató, illetve motiváló, játékosító lehetőségeinek kiaknázása különösen az 5. és a 7. évfolyamokon.

Alkalmazásukkal interaktív, játékos módszerekkel valósítják meg pedagógusaink a tanulók problémamegoldó gondolkodásának, kreativitásának, vizuális kultúrájának, digitális kompetenciájának fejlesztését tanórai és szakköri keretekben.

Eszközök:

• Tanulói tabletek
  • Interaktív kijelző
  • Interaktív tábla
  • 3D nyomtató
  • Lézervágó
  • LEGO Mindstorms robotfeltaláló készletek
  • Projektor
  • Digitalizáló tábla

Programcsomagok:

• Digitális grafika – 3D-világa használható kreatív tudás digitális pedagógia-módszertani csomag
  • LabVIEW szoftver csomag

A program nélkülözhetetlen része a LabView szoftver és a Lego Mindstorms EV3 készlet, valamint a „Digitális Grafika – 3D világ a használható kreatív tudás digitális pedagógiai-módszertani csomag.”

A programcsomagokkal és eszközökkel implementációs napok alkalmával ismerkedett meg a tantestület.